In-Meteo

ZIMA 08/09 - naj udalosti

 

Tohtoročná zima 08/09 bude patriť medzi priemerné a normálne ako sa patrí! Oproti posledným vlaňajším zimným obdobiam sa snehová pokrývka tento rok vyskytovala v nížinách častejšie a trvalejšie, pričom sme zaznamenali tri obdobia ,,kalamity,, na cestách.

 

  • 10. 2 .09

  • 17. 2. 09

  • 22 – 23. 2. 09

    Zaujímavé je, že všetky tieto udalosti sa udiali v časových obdobiach 1-jedného týždňa.

 

10.2.2009

Kalamitný stav vyhlásený na západe a severe nášho územia + vietor / 72 km/h /

  • spôsobila to tlaková níž Quinten

  • Rakúsko bez elektr. Energie

  • Francúzko – Paríž – uzavreté letiská

  • v Nemecku a Anglicku hrozia povodne z napadaného snehu

 

 

17.2.2009

Západ SR – Bratislava – 2.st.výstrahy pred snežením a silným vetrom, pod vplyvom ktorého je možná tvorba sneh. Jazykov a závejov

Stred SR – na horskom priechode Donovaly boli takmer štyri dopravné nehody, ktoré zablokovali tento horský priechod na vyše 1 hodinu. Pre kamnióny bol tento úsek 12 hodín neprejazdný.

Východ SR – sneženie tu došlo počas dopoludnia a najintenzívnejšie bolo vo večerných hodinách, Zrážky tu boli síce najslabšie z celého Slovenska, no aj tu bol dôvod na výstrahu 1 stupňa.

 

22-23.2.2009

Západné Slovensko ----------

---------Pretrvavajúce sneženie na západe Slovenska komplikovalo situáciu na cestách. V dôsledku silného sneženie v našom hlavnom meste vznikajú časté menšie dopravné nehody. Značné problémy v súvislosti so snehom neobchádzali ani mestkú hromadnú dopravu.

Stredné Slovensko -----------

---------Do tejto oblasti sa zrážky dostali už v prvej polovici noci. Bola tu vydaná výstraha 3. stupňa pre Kysuce, Liptov a Oravu, pričom v južnejších okresoch 1.stupeň.

Východné Slovensko --------

-----------Snehové zrážky sa tu dostavili o polnoci, pričom aj najďalej počas dňa intenzívne zrážky pokračovali. Výstraha 1.stupňa upozoňovala na nový sneh do hrúbky 13 cm. V MHD sa vyskytovali časté výpadky spojov a meškanie trolejbusov pod vplyvom neodhrnutých a zasnežených ciest!

 

Vytvorilo: In-MeteoKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

O mně

In-počasie

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí